„Dostali sme nekonkrétne informácie o množstve pripravených investorov, ktorí sa na Slovensko chystajú – zrejme opäť za výdatnej pomoci dotácií z daní tu pracujúcich ľudí. Oveľa viac by sme privítali, keby sa ministerstvo hospodárstva seriózne zaoberalo dôvodmi, pre ktoré zo Slovenska množstvo firiem odchádza. V minulom roku to bolo vyše 2400 firiem,“ poznamenala podpredsedníčka SaS Jana Kiššová, podľa ktorej treba v dobrých časoch znižovať dane a odvody, nie zavádzať nové (ako v prípade dane z poistného).
Podľa tímlíderky SaS pre podnikateľské prostredie by vláda mala byrokraciu skutočne odbúravať a nie len o nej opakovane hovoriť. „Peter Pellegrini s Petrom Žigom opatrenia na zníženie byrokracie neustále len promujú, v praxi však cez návrhy zákonov novú byrokraciu zavádzajú, čo podnikateľom komplikuje život. Potom sa nečudujem, že keď komunikujem s drobnými živnostníkmi a zamestnávateľmi, žiadne zlepšenia v reálnom živote necítia,“ povedala J. Kiššová.
Poslanec SaS Jozef Rajtár tvrdí, že vládna moc pod taktovkou Smeru doteraz nespravovala štát, len sa starala o kšefty „našich ľudí“. „Teraz idú marketingovo ‚debyrokratizovať‘, lebo sú vraj prekvapení, aké všetky polená za ten čas nahádzali ľuďom pod nohy,“ uviedol tímlíder SaS pre štíhly štát a poukázal na reformu liberálov Štíhly štát, v ktorej sa nachádza množstvo konkrétnych opatrení na uľahčenie života pre obyvateľov.
„Blížia sa voľby a ako pred rokom 2016 aj teraz sa stupňujú sľuby o zahraničných investíciách. Vtedy sa nakoniec konkrétne sľuby ukázali ako lož – spomeňme si, ako Robert Fico pred voľbami hovoril o veľkom investorovi a viac ako tisícoch pracovných miest v Banskej Bystrici, ktoré napokon nezodpovedali realite,“ poznamenal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca.