Viacerí ho označujú za predpotopné, zaostalé, nemoderné. Tí viacerí sú zväčša obhajcovia multikulturalizmu, no my nimi nie sme.Je to správne? Veď najvyspelejšie krajiny sveta takto rozmýšľajú. Odpoveď nám ale dáva táto doba. Migranti, utečenci, alebo iné označenia ľudí, ktorí masívne prichádzajú zo severu Afriky, či blízkeho východu sú dennodennou témou. Možno nie tak intenzívnou, ako to bolo v lete minulého roku, ale intenzívnou. Intenzita tejto témy ale priamo úmerne narastá s pribúdajúcim počtom teplých dní. Čo ale majú spoločné migranti so Slovanmi? Veď práve – nič, alebo pramálo. Odzrkadľuje sa to aj v prijímaní utečencov. Ani jeden slovanský národ ich nevíta s otvorenou náručou. Snáď Chorváti, alebo Slovinci, ale tí to už po prvých dňoch oľutovali. Toto konzervatívne myslenie sa ukázalo ako veľmi silné a správne a multikulturalisti zo západu sa snažia na nás pritlačiť prostredníctvom sankciovania, aby aspoň trocha napravili svoje chyby pred svojimi občanmi. Mám na mysli tých 250 000 € na hlavu.
Keď idem autom našou krajinou stretávam množstvo krížov. Krížov, ktorých sú tisíce po celom Slovensku. A prežehnám sa. Som nemoderný, pretože som vzdelaný a verím v Boha. Som ale kresťan, som Slovan. V Saudskej Arábii asi kríže nie sú. Tak ako na Slovensku nie sú polmesiace.
Ak vyslovím obhajobu slovanstva, som rusofil. Podotknem, nemoderný. Ak sa vyjadrím, že netúžim mať za suseda moslima, som extrémista, rasista a k tomu nemoderný. Ak si myslím, že rodina má mať otca a mamu, nie otca a otca, som nemoderný a k tomu zlý a neohľaduplný. Čo som to preboha za človeka? Som kresťan, som Slovan, som Slovák a nemyslím si, že multikulturalizmus je moderný.
Vážim si ale kultúry ostatných národov, či náboženstiev. Vážim si kultúru moslimov, ktorá je ohromná. Vážim si taktiež kultúru Židov, Indov, Číňanov atď. V žiadnom prípade nimi neopovrhujem. Ale predovšetkým si vážim našu kultúru – kultúru Slovanov, kultúru Slovákov. My všetci si musíme určiť ale hranice prieniku našej kultúry s inou. Musíme si to určiť, kým nás multikulturalizmus nebude obklopovať z každej strany. Pretože extrémizmus nevychádza z toho, čo je vzdialené, ale z toho, čo je blízke. Nie je to extrémny nacionalizmus, len obyčajné vlastenectvo. Pokiaľ si tieto hranice určíme teraz bude omnoho ľahšie odolávať sladkým rečiam extrémistov, za ktorými sa neskrýva nič dobré.
Ak by aj mal fungovať multikulturalizmus, musel by fungovať na celom svete, nielen v Európe, či Amerike. Neviem si predstaviť, že starostom Abú Dhabi by sa stal nejaký John Freeman, tak ako sa v Londýne stal Sadiq Khan. O tom to celé je. Preto buďme ostražití a strážme si svoju kultúru, tak ako si ju stráži Ahmed v Bahrajne.