Coveney uviedol, že dohoda je “veľmi významným úspechom…, ktorý je hodný podpory”. Dohoda podľa jeho slov chráni ľudí, obchod a mier v Írsku.
Novú dohodu ocenil aj írsky premiér Leo Varadkar. “Máme jedinečné riešenie pre Severné Írsko, ktoré rešpektuje jeho unikátne dejiny a geografiu. Je dobré pre Írsko a Severné Írsko. Žiadna tvrdá hranica…,” povedal Varadkar.
Súčasťou novej dohody už nie je tzv. írska poistka, ktorá bola jedným z hlavných dôvodov neschválenia predchádzajúcej verzie dohody v britskom parlamente. Podľa novej verzie dohody by Severné Írsko pokračovalo v dodržiavaní pravidiel a noriem EÚ pre všetok tovar. Tým by sa odstránila potreba regulačných kontrol tovaru prekračujúceho hranicu medzi britskou provinciou Severné Írsko a Írskou republikou ako zostávajúcim členom EÚ.
Predseda Európskej rady Donald Tusk na margo novej dohody pre televíziu Sky News povedal “dohoda je vždy lepšia než žiadna dohoda”. Tusk trvá na tom, že dohoda je “v poriadku” aj pre Írsko, inak by ju podľa vlastných slov nikdy nepodporil.
Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas novinárom v Berlíne podľa agentúry AP povedal, že dohoda je úspechom diplomacie a “dôkazom, že sme všetci spoločne veľmi zodpovedne pracovali”.
Dohodu musia ešte ratifikovať Európsky aj britský parlament. Dolná komora britského parlamentu z tohto dôvodu zasadne mimoriadne aj v sobotu 19. októbra.