“Obzvlášť ma teší, keď naše sociálne siete pomáhajú občanom v núdzi, či už rýchlym zodpovedaním ich dôležitých otázok, alebo sú získavané priamo poznatky vedúce k záchrane ľudských životov či k vypátraniu hľadaných osôb,” uviedol Lučanský.
Medzi úspechy súvisiace s aktivitou na sociálnych sieťach polícia zaradila napríklad identifikáciu osôb v prípade zabitého Srba v centre Bratislavy, vypátranie dvoch nezvestných dievčat vo veku 14 a 15 rokov či nájdenie muža, ktorý rozbil vchodové dvere nemocnice.
“Z najzávažnejších prípadov môžeme uviesť komunikáciu s občanom SR v zahraničí, ktorý sa cítil byť vykorisťovaný nútenou prácou, čo bolo následne odstúpené partnerskému orgánu v danej krajine, alebo komunikáciu s osobami uvažujúcimi nad samovraždou,” priblížila hovorkyňa.
Okrem hlavnej facebookovej stránky s názvom Polícia Slovenskej republiky komunikuje polícia s občanmi aj prostredníctvom stránok ôsmich krajských riaditeľstiev PZ SR.
Samostatná stránka je venovaná varovaniam pred hoaxmi a podvodmi. Vlani vznikol tiež policajný Instagram. Polícia pripomína, že ani jej sociálne siete nie je možné zneužívať na posielanie falošných a “vtipných” správ.
Odosielatelia boli podľa nej vždy vypátraní.