Rokovanie, na ktorom sa zúčastnil americký minister pre vnútornú bezpečnosť Jeh Johnson, americká ministerka spravodlivosti Loretta Lynch, eurokomisár pre migráciu Dimitris Avramopoulos a minister vnútra Malty Carmelo Abela ako budúcej predsedajúcej krajiny Rady EÚ, sa venovalo boju proti terorizmu, zahraničným bojovníkom na strane Daeš, počítačovej kriminalite, obchodovaniu s ľuďmi, či systému ETIAS (Európsky systém cestovných informácií a povolení), ktorý sa plánuje spustiť v Európe.
Predstavitelia EÚ aj USA vyzdvihli dôležitosť a kooperáciu v oblasti spravodlivosti a vnútornej bezpečnosti a potrebu lepšej spolupráce pri zabezpečení bezpečnosti obyvateľov USA a krajín Európskej únie. Dohodli sa aj na podpise tzv. Protection Umbrella Agreement, teda zastrešujúcej dohode o osobných údajoch, ktorej cieľom je výmena citlivých informácií v trestných veciach.
EÚ už svoje vnútorné postupy v tejto dohode ukončila, momentálne prebiehajú na americkej strane, pričom k podpisu dohody by mohlo dôjsť začiatkom budúceho roka. Benefitovať z nej budú všetci obyvatelia Európskej únie a USA. V rámci boja proti terorizmu sa okrem migrácie, kontroly hraníc a bezpečnosti venovali aj kooperácii pri otázkach v oblasti CBRN (chemické, biologické, rádiologické a nukleárne hrozby).
Európska únia kládla dôraz aj na prijatie plnej vízovej reciprocity medzi USA a krajinami EÚ. Predstavitelia EÚ a USA sa na spoločnom stretnutí dohodli, že jedinou cestou, ako čeliť globálnym výzvam, je vzájomná spolupráca. Konštruktívny dialóg medzi oboma stranami bude pokračovať v polovici roka 2017.