Štúdia cituje štatistiky OSN a uvádza, že do roku 2050 dosiahne počet neplnoletých dievčat, ktoré boli prinútené k manželstvu, 1,2 miliardy. Za hlavné príčiny tohto javu označila chudobu a krízy.
“Skoré manželstvo otvára cyklus nevýhod, ktorý odopiera dievčatám tie najzákladnejšie práva – učiť sa, rozvíjať sa a byť deťmi,” uviedla vo vyhlásení riaditeľka organizácie Save the Children Germany Susanna Krügerová. Tieto dievčatá veľmi často čelia zneužívaniu a sú vystavené pohlavne prenosným chorobám, píše sa v správe nazvanej Every Last Girl.
Save the Children je nezávislá organizácia pre potrebné deti. Zostavila rebríček 144 krajín, kde je najťažšie byť dievčaťom z hľadiska prístupu k vzdelaniu, núteného vstupu do manželstva v detskom veku, tehotenstva v nedospelom veku a výskytu úmrtí rodičiek. Najkrutejšie sa podľa správy správajú k dievčatám v krajinách subsaharskej Afriky a v najmladšom veku uzatvárajú dievčatá sobáše v Afganistane, Jemene, Indii a Somálsku.
Správa spomína aj západné krajiny: Spojené štáty a Britániu v súvislosti s neprimerane vysokým percentom tehotných tínedžeriek a Nemecko ako krajinu, kde sú svadby neplnoletých “relatívne bežné”.