Rúháního reformátori získali všetkých 30 kresiel vo vplyvnom volebnom obvode Teheránu a v podstate pripravili doteraz dominantných konzervatívcov o vplyv v hlavnom meste. Prezident, ktorého júlová dohoda so šesticou svetových mocností o jadrovom programe Iránu otvorila tejto kedysi izolovanej krajine cestu k obchodným vzťahom, povedal, že voliči vyslali posolstvo, ktoré sa nenachádza ani v sto knihách.
“Dúfam, že každý si z toho zoberie ponaučenie,” povedal. “Voliči ukázali, ktorý politický trend nechcú,” dodal. Konzervatívci zvíťazili v lojálnych, avšak politicky nevýznamných mestách a obciach. Rúhání zdôraznil, že ľudia musia veriť vo svoju schopnosť ovplyvňovať smerovanie iránskej politiky.
Volebný líder Prenikavej koalície reformistov Mohammad Rezá Áref v reakcii na výsledky volieb, v ktorých získal parlamentné kreslo za volebný obvod Teheránu, vyzval na prepustenie uväznených disidentov. “Túto záležitosť musíme v našej krajine vyriešiť a našou úlohou v novom parlamente bude odvážne v tom konať,” napísal Áref na Twitteri.
Zdôraznil, že oslobodenie opozičných predstaviteľov Míra Hosejna Músavího a Mahdího Karrúbího je čelnou prioritou. Obaja opoziční politici majú domáce väzenia za svoju vedúcu úlohu v proteste “zeleného hnutia” z roku 2009, po spornom znovuzvolení prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda. Prevažne mladí ľudia vtedy demonštrovali na Músavího podporu.
Hnutie obvinilo vládu, že zmanipulovala výsledky prezidentských volieb z roku 2009 a viedlo kampaň za odvolanie Ahmadínežáda z funkcie. Rúhání vystriedal Ahmadínežáda v prezidentskej funkcii v roku 2013.