Vziať do ruky vidly. Utečencov na hraniciach zastreliť, povedali dve ženy z Nemecka. No a jedna si vypočula: Keby som ja bol váš manžel…

    0
    Pochod hnutia PEGIDA proti islamizmu a prisťahovalcom v nemeckých Drážďanoch (Autor: Hans Štembera)

    Festerlingová vyzýva, aby občania zabudli na slušnosť a bojovali proti sexuálnemu džihádu. Politická korektnosť podľa nej vystavuje ženy a homosexuálov riziku napadnutia zo strany migrantov. „Ak sa nám nepodarí vziať do rúk vidly a bojovať proti islamizácii Európy, sme stratení,“ povedala a dodala, že Pegida je jediná, kto sa nestará o politickú korektnosť. „Nemáme žiadne zábrany ani strach,“ podotkla. Podľa nej by mala byť zakázaná moslimská šatka a zatvorené radikálne mešity.

    A Festerlingová ide vo svojich radikálnych názoroch ešte ďalej. Rovnako ako predsedníčka nemeckej AfD Frauke Petryová si myslí, že v prípade, že migrant nelegálne prekročí hranicu, mali by ho zastreliť – a to v prípade, že jeho situáciu nevyrieši väzenie či okamžitá deportácia.

    A práve eskalácie tejto rétoriky sa obávajú experti. Podľa členky nemeckého Inštitútu pre štúdium radikalizácie Vidhyy Ramalingamovej sú ľudia pre utečencov na pokraji paniky a Pegida sa na tom snaží profitovať.

    Pôvodný text si môžete prečítať TU


    Výrok Frauke Petryovej zaznamenal aj server NeviditelnýPes.cz. Autor Zdeněk Holásek si všíma berlínsku reakciu eurokomisára Günthera Oettingera, ktorý uviedol, že keby mal Petryovú za ženu, zastrelil by sa.

    „Ako kresťan by sa mal Oettinger vedieť správať. Lenže to, čo povedal, je nielen trápne hulvátstvo jedného úplne zabudnutého politika, ale je to predovšetkým výraz obrovskej nervozity členov európskoúnijového, respektíve spolkového establishmentu, ktorú vykazujú pred marcovými voľbami v niektorých spolkových krajinách. Je to výraz už takmer nezakrývaného strachu pred stúpajúcimi preferenciami AfD (mimochodom, zaslúženými). Ten až živočíšny strach sa prejavuje nielen takýmito výrokmi, aký vypustil Oettinger, ale aj sústavným napádaním AfD, jej denunciáciou, obviňovaním z neonacizmu a xenofóbie, odmietaním diskutovať v televízii s jej zástupcami,“ kritizuje Oettingera Holásek. Podľa neho sa však všetci títo kritici boja konfrontačnej diskusie, pretože nemajú odpovede na nepríjemné otázky.

    Pôvodný text si môžete prečítať TU

    - Reklama -