Na projekte za približne dvadsať miliónov eur sa začalo pracovať už od roku 2013 a mal už bezchybne pracovať. Spočiatku bol riadený Ústavom informácií a prognóz školstva, ale od roku 2014 na ňom začalo pracovať Centrum vedecko-technických informácií SR. Výstupom mal byť web, ktorý mal užívateľovi ponúknuť 14 200 digitálnych objektov (DO) určených na vzdelávanie. Tieto učebné pomôcky sú dostupné na stránke digitalnevzdelavanie.sk. Užívateľ sa k DO dostane cez sekciu Vyhľadávanie DO. Potom si už len rozklikne položku ISCED1, ISCED2 alebo ISCED3 a môže si vybrať konkrétny DO z ponúkaného portfólia špecifických predmetov.
Do projektu sa mali zapojiť učitelia, skontrolovať ho mali garanti a o výsledný produkt sa mali postarať grafici. „Je katastrofálny. Objekty sa nedajú spustiť, je v tom chaos a je to celé pomalé. Nie je tam dokonca ani informácia o tom, že to nejde,“ vyjadril sa jeden z garantov projektu.
Projekt údajne narazil na nevhodne stanovené financovanie. Učiteľ dostal za vizuál 500 eur ešte predtým, ako ho odoslal na spracovanie. Pripomienky od garantov k chybám či nedokonalostiam potom údajne ignoroval.
„Mnohí garanti pochopili, že latka na kvalitu je nastavená veľmi nízko, a začali schvaľovať aj nekvalitné projekty,“ opisuje situáciu jeden zo spolupracovníkov. Ak si chce niekto projekt vyskúšať na „vlastnej koži“ a skontrolovať jeho kvality, je dosť možné, že aj pri výbere náhodného DO narazí na nejakú faktickú, didaktickú či gramatickú chybu. O problematike informoval portál Pluska.sk.