Naopak, absolútne rozbitý skončil poslanecký klub SDKÚ-DS, z pôvodne jedenástich členov zostal jediný – predseda strany Pavol Frešo, všetci ostatní kolegovia zo strany aj klubu vystúpili a poslanecký klub zanikol.
Najlepšie z pohľadu počtu zákonodarcov dopadol opozičný Most-Híd, ktorý ako jediný zo všetkých končí volebné obdobie silnejší o jedného poslanca. Most-Híd v roku 2012 začínal s 13 členmi a teraz ich má 14, hoci martinský primátor Andrej Hrnčiar zo strany aj z klubu odišiel. Hrnčiar sa však mandátu vzdal, čo znamená, že jeho miesto zaujala náhradníčka Edita Pfundtner. Keďže poslanecký klub Most-Híd posilnila aj Lucia Žitňanská, ktorá odišla z SDKÚ-DS, poslancov má Most-Híd viac ako pred štyrmi rokmi.
KDH si udržalo identický počet členov poslaneckého klubu, a to 16, aj keď klub postupne opustili Daniel Lipšic, Jana Žitňanská, Radoslav Procházka a Marián Kvasnička. Žitňanská ako europoslankyňa o mandát prišla, Procházka sa ho vzdal, takže poslanecký klub doplnili náhradníci z vlastných radov. Keďže do klubu kresťanských demokratov vstúpili Jozef Mikuš (predtým SDKÚ-DS) a Alojz Hlina (predtým OĽaNO), počty zostali rovnaké.
Poslanecký klub OĽaNO sa zmenšil zo 16 na 12 členov. Obyčajných ľudí opustili Alojz Hlina, Mária Ritomská, Mikuláš Huba, Štefan Kuffa a Miroslav Kadúc, posilnil ho Daniel Lipšic (predtým KDH).
SaS volebné obdobie končí s ôsmimi poslancami z pôvodne jedenástich. Liberálov opustila pätica zákonodarcov Jozef Kollár, Juraj Miškov, Martin Chren, Daniel Krajcer a Juraj Droba. Vtedy poslanecký klub SaS zanikol, keďže počet členov klubu bol nižší ako osem. Neskôr sa vrátil Droba, a pribudol aj niekdajší poslanec SDKÚ-DS Eugen Jurzyca.
Hoci SaS požiadala o zriadenie klubu, keďže opäť disponovala osmičkou zákonodarcov, vládny Smer-SD to zamietol a neskôr zmenil zákon. Po novom rokovací poriadok jednoznačne hovorí, že poslanecký klub musí mať minimálne osem členov počas celého volebného obdobia, a ak je jeho počet nižší, zanikne.